ME U-21: Pewna wygrana Portugalii z Serbią

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Portugalia wygrała z Serbią 2:0 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu pierwszej kolejki grupy B piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21.

Na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy zespół z Półwyspu Iberyjskiego objął prowadzenie osiem minut przed przerwą, kiedy to błąd bramkarza rywali wykorzystał Goncalo Guedes, który skierował piłkę do siatki strzałem głową z bliska.

Sukces przypieczętował dwie minuty przed końcem Bruno Fernandes, który wykorzystał sytuację sam na sam po znakomitym technicznym prostopadłym zagraniu od Renato Sanchesa.

Wieczorem w Gdyni w drugim meczu tej grupy reprezentacja Hiszpanii zmierzy się z drużyną Macedonii.