Media: 200 mln euro za Viniciusa Juniora! Trzej giganci chcą gwiazdę Realu Madryt

Media: 200 mln euro za Viniciusa Juniora! Trzej giganci chcą gwiazdę Realu Madryt
Cesar Cebolla / pressfocus
Pojawiają się plotki o możliwym odejściu Viniciusa Juniora z Realu Madryt. Piłkarz miałby kosztować aż 200 mln euro.
Czy nadchodzące przyjście do Realu Madryt Kyliana Mbappe spowoduje jednoczesne odejście Viniciusa Juniora? Według hiszpańskich mediów ten scenariusz nie jest wykluczony. Kataloński Sport, powołując się na El Debate, pisze o możliwym transferze Brazylijczyka.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ten miałby bowiem ryzyko straty miejsca w składzie "Królewskich" na rzecz Mbappe, który najlepiej czuje się na pozycji lewego napastnika, zajętej dziś właśnie przez "Viniego". Tę sytuację chcą wykorzystać inne kluby, kuszące gwiazdę Realu.
Trzej giganci są ponoć gotowi wyłożyć na stół 200 mln euro, by sprowadzić latem Viniciusa do siebie. To Paris Saint-Germain, skąd odchodzi Mbappe, a także Liverpool oraz Chelsea. Gdyby transakcja doszła do skutku, reprezentant Brazylii zostałby drugim najdroższym piłkarzem w historii futbolu, za plecami Neymara.
Sport dodaje, że wpływ na decyzję gwiazdy mogą mieć ciągłe ataki na niego na tle rasistowskim. Dziennikarze podkreślają, że sam zawodnik mówił, że jest tym zmęczony i ma dość.
Z drugiej strony, "Vini" ma czuć się związany z Realem, a w Madrycie nie wyobrażają sobie rozstania z czołowym elementem zespołu. Niewykluczone, że zamiast transferu, skończy się na nowym kontrakcie dla 23-latka.
Obecna umowa wycenianego na 150 mln euro gracza obowiązuje do 2027 r. Nowa miałaby trwać dwa lata dłużej i pozwoliłaby mu na wzrost wynagrodzenia w okolice tego, co ma zarabiać Mbappe.
Redakcja meczyki.pl
Tomasz Bratkowski04 Apr · 13:56
Źródło: sport.es/El Debate

Przeczytaj również