Media: Angielskie potęgi obserwują Sebastiana Szymańskiego. Wysłały skautów na mecze Polaka

Media: Angielskie potęgi obserwują Sebastiana Szymańskiego. Wysłały skautów na mecze Polaka
ANP / pressfocus
Sebastian Szymański robi furorę w barwach Fenerbahce. Niewykluczone, że reprezentant Polski latem będzie bohaterem wielkiego transferu.
Szymański wylądował w Stambule latem ubiegłego roku. Jego bilans w barwach Fenerbahce jest znakomity: 39 meczów, 12 goli i 14 asyst.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sebastian Szymański, 05.12.2023
ANP / pressfocus
Nic dziwnego, że bardzo szybko pojawiły się spekulacje na temat kolejnego transferu polskiego pomocnika. 24-latek przyciągnął uwagę klubów ze znacznie silniejszych lig.
Serwis TEAMtalk twierdzi, że Szymański w trakcie tego sezonu był obserwowany z trybun przez wysłanników Manchesteru United, Arsenalu i Tottenhamu. Sytuację reprezentanta Polski mają monitorować też Inter Mediolan i AC Milan. Przewaga finansowa jest po stronie klubów z Premier League.
Kontrakt Szymańskiego z Fenerbahce obowiązuje do połowy 2027 roku. Nie ma w nim klauzuli odstępnego. Zainteresowanie ze strony wielu klubów jest wymarzoną sytuacją dla tureckiego klubu, któremu w tej sytuacji będzie łatwiej o windowanie ceny. Polak miałby kosztować przynajmniej 30 mln funtów.
- Źródła TEAMtalk uważają, że reprezentant Polski będzie jednym z najlepszych zawodników dostępnych do transferu tego lata - podsumowano.
Sebastian Szymański, Polska - Łotwa, 21.11.2023
Rafal Oleksiewicz / pressfocus

Przeczytaj również