Media: Arsenal chce drogiego transferu! Klauzula to 80 mln euro

Media: Arsenal chce drogiego transferu! Klauzula to 80 mln euro
Mark Cosgrove / pressfocus
Arsenal przymierza się do kosztownego transferu. Wiele wskazuje na to, że "Kanonierzy" sprowadzą zawodnika z portugalskiej ekstraklasy.
Arsenal od pewnego czasu nie wzbrania się przed drogimi zakupami. Kolejne może poczynić już latem. Niewykluczone, że sprowadzą kolejnego konkurenta dla Jakuba Kiwiora.
Dalsza część tekstu pod wideo
O Jogo twierdzi, że Arsenal jest faworytem do pozyskania Ousmane Diomande ze Sportingu. "Kanonierzy" mają sporą konkurencję, bo 20-letni stoper znajduje się też na listach życzeń Bayernu i Chelsea.
Portugalska gazeta podkreśla, że Arsenal od dawna śledzi postępy Diomande. Skauci angielskiego klubu obserwowali jego grę jeszcze w barwach FC Midtjylland.
Ktokolwiek chce pozyskać Diomande, ten musi liczyć się z olbrzymim wydatkiem. Sporting jest dobrze zabezpieczony, bo kontrakt Iworyjczyka obowiązuje do połowy 2027 roku. Klauzula odstępnego, która jest w nim zapisana, wynosi 80 mln euro.
Diomande trafił do Lizbony na początku 2023 roku. Sporting może go sprzedać z wielką przebitką, bo sam kupił go z Midjylland za mniej niż 10 mln euro.
20-latek w tym sezonie rozegrał 33 mecze w barwach Sportingu. Jego drużyna jest liderem portugalskiej ekstraklasy.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski16 Apr · 12:15
Źródło: O Jogo

Przeczytaj również