Media: Cash nie jedzie na EURO 2024! Ujawniono powód

Media: Cash nie jedzie na EURO 2024! Ujawniono powód
Paweł Andrachiewicz
Matty Cash nie znajdzie się na liście powołań Michała Probierza na EURO 2024. Kłopoty zdrowotne defensora sprawiły, że zabraknie go na rozpoczynających się mistrzostwach Europy.
Już 29 maja Michał Probierz ogłosi listę powołań na nadchodzące EURO 2024. Z informacji podanej przez TVP Sport wynika, że wśród wybranych nazwisk powinno zabraknąć Matty’ego Casha.
Dalsza część tekstu pod wideo
Piłkarz Aston Villi wciąż boryka się z kontuzją łydki. Uraz odniesiony przez obrońcę okazał się na tyle groźny, że nie zdoła on wrócić do gry przed rozpoczęciem nadchodzących mistrzostw Europy.
Od momentu debiutu w biało-czerwonych barwach Cash rozegrał 15 spotkań i zdobył w nich jedną bramkę. 26-latek wpisał się na listę strzelców przy okazji meczu z Holandią w ramach Ligi Narodów.
Swój ostatni mecz w kadrze gracz Aston Villi zanotował w marcu. Podczas spotkania barażowego z Estonią spędził on na boisku zaledwie 11 minut. Z murawy musiał zaś zejść z powodu kontuzji.
Pierwszy mecz reprezentacji Polski na EURO 2024 zostanie rozegrany 16 czerwca. Rywalem biało-czerwonych będzie Holandia. Zespół Michała Probierza zmierzy się też z Austrią (21 czerwca) i Francją (25 czerwca).
Matty Cash rozegrał w tym sezonie 46 spotkań. Zdobył w nich pięć bramek oraz zanotował dwie asysty.

Przeczytaj również