Media: Czystki kadrowe w Chelsea. Dziewięciu piłkarzy nie znajduje się w planach Thomasa Tuchela

Media: Czystki kadrowe w Chelsea. Dziewięciu piłkarzy nie znajduje się w planach Thomasa Tuchela
Paul Chesterton/Pressfocus
W Chelsea może dojść do rewolucji kadrowej. O szczegółach informuje Nicolo Schira, włoski dziennikarz specjalizujący się w transferowych doniesieniach.
Chelsea aktywnie pracuje na rynku transferowym, aby zwiększyć jakość kadry przed kolejnym sezonem. Jednym z priorytetów włodarzy "The Blues" jest pozbycie się niepotrzebnych piłkarzy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na razie klub oddelegował Romelu Lukaku na wypożyczenie do Interu. Na tym jednak nie koniec czyszczenia kadry.
Nicolo Schira informuje, że aż dziewięciu piłkarzy nie znajduje się w planach Thomasa Tuchela. Niemiec nie liczy na Timo Wernera, Hakima Ziyecha, Marcosa Alonso, Emersona Palmeriego, Billy'ego Gilmoura, Conora Gallaghera, Michy'ego Batshuayia, Malanga Sarra i Abdula Babę.
W przypadku niektórych zawodników nietrudno zgadnąć możliwe kierunku transferu. Hakim Ziyech jest łączony z AC Milanem, z kolei o pozyskanie Marcosa Alonso zabiega FC Barcelona.
Niewykluczone, że niektórzy z wymienionych zawodników nie zostaną definitywnie sprzedani. Ostatni sezon na wypożyczeniach spędzili Gallagher, Gilmour czy Batshuai. Chelsea może ponownie odesłać ich do innych klubów na jeden sezon.

Przeczytaj również