Media: Duży talent opuszcza Lecha. Zawarto specjalny zapis w umowie

Media: Duży talent opuszcza Lecha. Zawarto specjalny zapis w umowie
Piotr Matusewicz / pressfocus
Młody piłkarz Lecha Poznań, Maksymilian Dziuba, musi jeszcze poczekać na poważną szansę w pierwszym zespole byłego mistrza Polski. Najbliższe miesiące spędzi on w Fortuna 1 Lidze.
Maksymilian Dziuba jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych wychowanków Lecha Poznań. W trakcie poprzednich rozgrywek występował on głównie w drugoligowych rezerwach. Na przestrzeni całego sezonu zanotował 29 występów, zdobył sześć bramek i dołożył trzy asysty.
Dalsza część tekstu pod wideo
Duży potencjał 18-latka sprawił, że zaliczył on już oficjalny debiut w Ekstraklasie. Młody piłkarz zanotował pojedyncze minuty w meczach z Wartą Poznań, Pogonią Szczecin oraz Koroną Kielce.
Jak informuje Maksymilian Dyśko z Głosu Wielkopolski, nadchodzące miesiące Dziuba spędzi poza drużyną byłego mistrza Polski. Szefowie "Kolejorza" uznali, że najlepsze dla rozwoju utalentowanego gracza będzie wypożyczenie do Fortuna 1 Ligi. Nowym klubem pomocnika ma zostać GKS Tychy.
W walce o podpis Dziuby było jednak znacznie więcej drużyn. Wychowanek Lecha znajdował się też na liście życzeń innych zespołów z Fortuna 1 Ligi, w tym Wisły Płock, Górnika Łęczna i Odry Opole.
Z racji tego, że "Kolejorz" chce mieć pełną kontrolę nad rozwojem swojego wychowanka, w umowie pomiędzy stronami znalazł się specjalny zapis, który umożliwia skrócenie wypożyczenia już zimą.
Podczas zakończonego sezonu Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS-u Tychy uplasowali się na dziewiątym miejscu w tabeli. Ich strata do miejsc gwarantujących baraże wyniosła zaledwie dwa punkty.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 09 Jun · 16:58
Źródło: Głos Wielkopolski

Przeczytaj również