Media: Górnik Zabrze znalazł następcę dla swojego lidera. Posiłki prosto z Schalke

Media: Górnik Zabrze znalazł następcę dla swojego lidera. Posiłki prosto z Schalke
Paweł Jaskółka / Press Focus
Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Górnik Zabrze niebawem sprowadzi nowego zawodnika. Do ekipy ze Śląska ma dołączyć Soichiro Kozuki z Schalke 04.
W trakcie zimowego okienka szeregi Górnika Zabrze opuścił Daisuke Yokota. Ceniony Japończyk trafił do KAA Gent, a jego były klub zainkasował około dwa miliony euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jednocześnie odejście skrzydłowego stanowiło dla Ślązaków pewien problem. 23-latek był bowiem niekwestionowanym liderem zespołu, w 20 meczach strzelił siedem goli i zanotował asystę. Konieczne jest zatem ściągnięcie następcy.
Daisuke Yokota
Lukasz Sobala / PressFocus
Według portalu WP Sportowe Fakty Górnik znalazł już odpowiedniego zawodnika. Do Ekstraklasy ma trafić Soichiro Kozuki z Schalke 04. To rodak Yokoty, który w tym sezonie pełni rolę rezerwowego.
23-latek zagrał w zaledwie sześciu meczach pierwszego zespołu oraz trzech spotkaniach rezerw. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to zostanie wypożyczony do końca bieżącego sezonu. Górnik będzie miał opcję wykupu za około 250 tysięcy euro.
Obecnie zabrzanie zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie rozegrają 10 lutego, gdy zmierzą się z Piastem Gliwice.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk26 Jan · 20:42
Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również