Media: Gwiazdor opuścił Ekstraklasę. Pograł rok, kompletnie zawiódł
Sam Greenwood nie będzie dłużej bronił barw Pogoni Szczecin. Anglik miał już opuścić PKO BP Ekstraklasę i wrócić do Championship.
Pod koniec sierpnia 2025 roku Sam Greenwood zamienił Preston North End na Pogoń Szczecin. Oczekiwania wobec pomocnika były ogromne, wszak ten miał za sobą występy na poziomie Premier League.
Finalnie były gracz m.in. Leeds United nie sprostał oczekiwaniom. W barwach "Portowców" zebrał 22 mecze, trzy bramki oraz dwie asysty.
Kilka dni temu Ben Jacobs informował, że Greenwood jest o krok od odejścia ze Szczecina. Jego nowym klubem miało zostać Bristol City.
Anglicy byli skłonni przelać na konto Pogoni około dwa mln funtów. Od transferu pomocnika dzieliły go jedynie negocjacje w sprawie warunków kontraktowych. Wygląda na to, że te zakończyły się sukcesem.
Z wieści podanej przez Dawida Zielińskiego wynika, że Greenwood nie jest już zawodnikiem "Portowców". Oficjalne potwierdzenie jego powrotu do Championship wydaje się tylko kwestią czasu.
Ostatnie dni przebiegają pod znakiem sporych zmian w Szczecinie. Z posadą trenera pożegnał się Thomas Thomasberg. Jego następcą został zaś Oscar Garcia. Do zespołu dołączył ponadto Jean-Pierre Nsame.