Media: Hellas podjął decyzję ws. Świderskiego. Wiadomo, co z przyszłością reprezentanta Polski

Media: Hellas podjął decyzję ws. Świderskiego. Wiadomo, co z przyszłością reprezentanta Polski
Michele Nucci / pressfocus
Karol Świderski w ostatnim czasie nie błyszczy w barwach Hellasu Verona. Według włoskiego dziennikarza, Tomasso Badii, klub powinien jednak wykupić Polaka z amerykańskiego Charlotte. Pisze o tym kanalsportowy.pl.
Do tej pory Świderski zdobył tylko jedną bramkę w rozgrywkach Serie A. To niezbyt okazały dorobek, bo Polak ma już na koncie 14 oficjalnych występów w Hellasie.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Spokojnie… Kibice Hellasu nie są rozczarowani Świderskim, choć pewnie mógł zrobić nieco więcej. Ja też nie będę go krytykował, bo spędził na murawie raptem 414 minut - podkreślił Tomasso Badia z portalu Calciohellas.it.
- Karol strzelił ważnego gola z Sassuolo, który zapewnił wygraną nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Zdobył też bramkę przeciwko Genoi, ale ostatecznie została anulowana z powodu milimetrowego spalonego Mitrovicia - dodał.
Badia w rozmowie z kanalsportowy.pl nie ma jednak wątpliwości, że Hellas wykupi Polaka. Jest jednak jeden warunek - musi utrzymać się w Serie A.
- Choć prezes Maurizio Setti wyprostował już sytuację finansową klubu, to nie ma szans, by Hellas wykupił Świderskiego, jeśli nie utrzyma się w Serie A - przyznał.
- Może Baroni nie korzysta zbyt często z Polaka, ale w przypadku utrzymania klub powinien go wykupić za te kilka milionów euro. W Weronie wiemy, jak Świderski jest istotnym graczem reprezentacji i że właściwie jest „vice-Lewandowskim” dla Polaków - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik29 Apr · 17:41
Źródło: kanalsportowy.pl

Przeczytaj również