Media: Kandydaci do zastąpienia Jakuba Kwiatkowskiego. Możliwy głośny powrót do reprezentacji Polski

Media: Kandydaci do zastąpienia Jakuba Kwiatkowskiego. Możliwy głośny powrót do reprezentacji Polski
Łukasz Sobala / Press Focus
Polski Związek Piłki Nożnej szuka następcy Jakuba Kwiatkowskiego. Portal "Sport.pl" przekazał, że role team managera kadry oraz rzecznika prasowego federacji mają zostać rozdzielone. Ujawniono również nazwiska kilku kandydatów.
Jakub Kwiatkowski kończy swoją współpracę z PZPN. Rzecznik, pełniący również funkcję team managera kadry, pożegna się ze stanowiskiem po ponad 10 latach. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Chociaż rozstanie nie zostało jeszcze potwierdzone przez samych działaczy, to nie ulega wątpliwości, że wkrótce do niego dojdzie. Tym samym coraz głośniej mówi się o następcach "Kwiatka". Okazuje się, że PZPN zamierza zatrudnić dwie osoby, bowiem celem jest rozdzielenie wspomnianych funkcji.
Według "Sport.pl" swoją kandydaturę odsuwa Sebastian Staszewski, od niedawna redaktor naczelny "TVP Sport". Nieco inaczej wygląda sytuacja Agnieszki Syczewskiej, która działa w federacji jako radca prawny. Była prezes Jagiellonii Białystok to jedna z najpoważniejszych kandydatek do zostania rzecznikiem.
Ponadto na giełdzie nazwisk znajduje się jeszcze Tomasz Kozłowski, czyli obecny szef Departamentu Komunikacji i Mediów. Jeśli zaś chodzi o posadę team managera, to "Sport.pl" przekazał informacje o Jerzym Dudku. Były kadrowicz był już wcześniej przymierzany do reprezentacji, ale jedynie w roli asystenta Michała Probierza.
- Teraz wygląda na to, że do sztabu Michała Probierza dołączy właśnie ktoś w stylu Iwana. Selekcjoner i prezes Cezary Kulesza mogą zrobić jeszcze jedno podejście pod zatrudnienie Jerzego Dudka. Takie sygnały przynajmniej wypływają w ostatnich godzinach z PZPN, gdzie też słyszmy, że być może zostanie zatrudniony ktoś z "dużym nazwiskiem" - czytamy na wspomnianym portalu.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk06 Dec 2023 · 21:38
Źródło: Sport.pl

Przeczytaj również