Media: Marciniak poprowadzi półfinał Ligi Mistrzów. Wiadomo, kto będzie gwizdał w finale

Media: Marciniak poprowadzi półfinał Ligi Mistrzów. Wiadomo, kto będzie gwizdał w finale
SPP/Pressfocus
Szymon Marciniak w zeszłym sezonie był sędzią finału Ligi Mistrzów. Wiadomo już, kto ma poprowadzić tegoroczny mecz o tytuł. Według Rafała Rostkowskiego z TVP Sport Polakowi przypadnie tym razem jeden z półfinałów.
Poprzedni sezon był dla Marciniaka absolutnie wyjątkowy. Najpierw pracował przy finale mistrzostw świata, a później UEFA desygnowała go do pracy w meczu o tytuł w Lidze Mistrzów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tym razem Polak nie ma co liczyć na podobne wyróżnienie. Nie znaczy to jednak, że zabraknie go podczas najważniejszych spotkań Champions League w tym sezonie.
Jak donosi Rafał Rostkowski, były sędzia, a obecnie współpracownik TVP Sport, Marciniak z pewnością dostanie do poprowadzenia jeden z półfinałów. To już praktycznie przesądzone.
W tej chwili bardziej prawdopodobne wydaje się, że będzie to mecz między Borussią Dortmund i PSG. Jedno ze spotkań Realu Madryt z Bayernem Monachium ma dostać Danny Makkelie.
Oprócz Polaka i Holendra spotkania półfinałowe mają poprowadzić Daniele Orsato z Włoch i Slavko Vincić ze Słowenii. Jest też niemal przesądzone, kto będzie gwizdał w finale.
Wielkiego zaszczytu dostąpić ma Anthony Taylor. To ukłon w stronę gospodarzy, bo mecz o tytuł zostanie rozegrany na Wembley. Anglik ma skorzystać na tym, że w finale nie będzie żadnej drużyny z Premier League.

Przeczytaj również