Media: Miedź zaskoczyła. Odrzuciła lukratywną ofertę

Media: Miedź zaskoczyła. Odrzuciła lukratywną ofertę
Krzysztof Porebski / pressfocus
Miedź Legnica odrzuciła ofertę transferu jednego ze swoich ważniejszych piłkarzy. Dziennikarz Kamil Warzocha ujawnił, że z klubem mógł pożegnać się Wiktor Bogacz. Na stole leżały naprawdę duże pieniądze.
Według portalu Transfermarkt najdroższym transferem wychodzącym w historii Miedzi jest Dawid Drachal. W 2023 roku sięgnął po niego Raków Częstochowa, który wyłożył 600 tysięcy euro. Ostatnio jednak rekord ten mógł zostać pobity.
Dalsza część tekstu pod wideo
Kamil Warzocha poinformował, że do Legnicy trafiła oferta za Wiktora Bogacza. Chętny na niego klub zaproponował 700 tysięcy euro. Mimo tego działacze postanowili, że nie sprzedadzą 19-latka.
Chociaż pieniądze to mogą nie wydawać się gigantyczne, to w skali Fortuna 1 Ligi jest to kwota imponująca. Większy przychód wygenerowały jedynie sprzedaże Jana Sobocińskiego (1,8 mln euro do Charlotte FC) oraz... Kamila Glika (1 mln euro do Palermo).
Wspomniany Bogacz ma za sobą naprawdę udany sezon. Chociaż wystąpił w 14 ligowych meczach, to strzelił pięć goli. Jego umowa jest ważna do 31 grudnia 2025 roku.
Co ważne, oferta za napastnika wpłynęła z innego polskiego klubu. Dokładne dane nie zostały jednak ujawnione.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk03 Jun · 15:49
Źródło: Kamil Warzocha

Przeczytaj również