Media: Nagelsmann podjął kluczowe decyzje przed Euro 2024. Wybrał pierwszego bramkarza i kapitana kadry

Media: Nagelsmann podjął kluczowe decyzje przed Euro 2024. Wybrał pierwszego bramkarza i kapitana kadry
Nicolo Campo / pressfocus
Julian Nagelsmann pracuje nad przygotowaniem reprezentacji Niemiec do startu na mistrzostwach Europy. 36-latek miał już podjąć decyzję ws. obsady bramki i funkcji kapitana drużyny.
Niemcy od miesięcy znajdują się w kryzysie. Do sukcesu na domowym Euro mają ich poprowadzić doświadczeni zawodnicy. SportBild twierdzi, że kręgosłup drużyny będą stanowić Manuel Neuer, Ilkay Guendogan, Toni Kroos i Antonio Ruediger.
Dalsza część tekstu pod wideo
Najwięcej emocji budzi obsada bramki. Niemiecki magazyn jest przekonany, że wróci do niej Neuer, który ma bardzo wysokie notowania u Nagelsmanna. Obecny selekcjoner woli stawiać na niego nawet kosztem Marca-Andre ter Stegena, który kolejny wielki turniej spędzi na ławce rezerwowych.
Neuer powinien zagrać od pierwszej minuty już w marcowych sparingach z Francją i Holandią. Nie założy jednak kapitańskiej opaski, jak bywało w przeszłości. Ta pozostanie na ramieniu Guendogana. Piłkarz Barcelony ma otrzymać bardziej ofensywną rolę i swobodę w środku pola.
Manuel Neuer Bayern Monachium
ANP / pressfocus
Obok Guendogana w pomocy ma zagrać Kroos, którego SportBild okresla dyrygentem gry drużyny. Aby odpowiednio uwypuklić jego atuty, Nagelsmann chce wystawić za jego plecami klasycznego defensywnego pomocnika: Pascala Grossa albo Roberta Andricha. Szanse Leona Goretzki na grę w pierwszym składzie są znacznie mniejsze.
Liderem defensywy ma być Antonio Ruediger, którego pozycję w drużynie wzmocnił powrót Kroosa. Obrońca Realu odegrał dużą rolę w przekonaniu kolegi z klubu do wznowienia reprezentacyjnej kariery.
Niemcy pierwszy mecz na Euro 2024 zagrają 14 czerwca ze Szkocją. W fazie grupowej zmierzą się też z Węgrami i Szwajcarią.
Toni Kroos, 10.02.2024
SOPA Images / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski28 Feb · 09:48
Źródło: SportBild

Przeczytaj również