Media: Niepewna pozycja Wojciecha Szczęsnego w Juventusie. Klub znalazł dwóch następców Polaka

Media: Niepewna pozycja Wojciecha Szczęsnego w Juventusie. Klub znalazł dwóch następców Polaka
Spada / Press Focus
Według TuttoMercatoWeb Juventus nie przedłuży kontraktu z Wojciechem Szczęsnym. "Stara Dama" ma już upatrzonych dwóch kandydatów do zastąpienia 33-latka.
Obecny sezon jest kolejnym, w którym Wojciech Szczęsny jest pewnym punktem swojej drużyny. W tym sezonie Polak strzegł bramki Juventusu niemal we wszystkich spotkaniach ligowych i zachował 12 czystych kont.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jak podaje TuttoMercatoWeb, Cristiano Giuntoli, dyrektor sportowy Juventusu, pragnie jednak, aby między słupkami bramki "Juve" stanął Włoch. Stąd nie zamierza przedłużać wygasającej w 2025 roku umowy z Wojciechem Szczęsnym.
Zamiast tego działacz sonduje możliwość pozyskania Michele Di Gregorio z Monzy lub Marco Carnesecchiego z Atalanty. Pierwszy znajduje się nawet w klasyfikacji czystych kont nad Polakiem, nie wpuściwszy gola w 13 spotkaniach.
"Stara Dama" musiałaby jednak sięgnąć do kieszeni. Koszt transferu pierwszego z bramkarzy miałby wynieść około 20 milionów euro, podczas gdy na drugiego z graczy trzeba byłoby wydać sumę rzędu 35 milionów.
Z szacunku do Szczęsnego klub nie zamierza jednak stwarzać mu konkurencji już w przyszłym sezonie. Nawet jeśli transfer jednego z młodych golkiperów zostanie dopięty już teraz, przeniesie się on na Allianz Stadium dopiero po zakończeniu sezonu 2024/2025.
Wojciech Szczęsny dołączył do zajmującego obecnie trzecie miejsce w Serie A Juventusu w 2017 roku. Łącznie rozegrał dla "Starej Damy" już 245 spotkań. Wcześniej był zawodnikiem Arsenalu oraz Romy.

Przeczytaj również