Media: Frustracja w Borussii Dortmund. Znani zawodnicy chcą odejść

Media: Frustracja w Borussii Dortmund. Znani zawodnicy chcą odejść
ANP/SIPA USA/PressFocus
W Borussii Dortmund może dojść do sporych zmian. Część piłkarzy jest niezadowolonych i myśli o zmianie pracodawcy.
Borussia w zeszłym sezonie była o krok od zdobycia mistrzostwo Niemiec. W bieżących rozgrywkach gra poniżej oczekiwań. Po czternastu kolejkach była dopiero piąta w tabeli. Miała aż jedenaście punktów straty do prowadzącego Bayeru Leverkusen.
Dalsza część tekstu pod wideo
Przeciętne wyniki nie są jedynym problemem klubu z Dortmundu. Innym jest kiepska atmosfera w szatni. Patrick Berger ze "Sky Sport" twierdzi, że wielu graczy Borussii jest sfrustrowanych swoim położeniem i chce zmienić barwy.
Jest wśród nich Donyell Malen, który ostatnio wypadł z podstawowego składu. Holender zmienił agenta, co jest jasną zapowiedzą, że myśli o transferze. W dodatku swoim zachowaniem manifestuje niezadowolenie - po meczach szybko znika w klubowym autokarze.
Niedawno Malena przymierzano nawet do Manchesteru United. Interesują się nim też inne kluby z Premier League. Dortmund powinien opuścić najpóźniej latem.
O odejściu z Borussii myślą też Niklas Suele i Sebastian Haller. Pierwszemu nie spodobały się głosy z klubu, że nie przykłada się do gry. Drugi przegrywa rywalizację o miejsce w składzie. Obaj mogliby zmienić klub latem przyszłego roku.
Z kolei już w styczniu jest możliwy transfer Giovanniego Reyny. Holender jest kandydatem do wypożyczenia do innego klubu.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski16 Dec 2023 · 12:32
Źródło: Sky Sport

Przeczytaj również