Media przymierzają Papszuna do znanego klubu. Musiałby odbudować go z ruin

Media przymierzają Papszuna do znanego klubu. Musiałby odbudować go z ruin
Tomasz Kudala/Pressfocus
Marek Papszun cieszy się coraz większą renomą poza Polską. 49-latek jest nawet wymieniany wśród szkoleniowców, którzy mogliby podjąć się odbudowy znanego francuskiego klubu.
Papszun po zakończeniu poprzedniego sezonu rozstał się z Rakowem. Obecnie szuka nowego klubu. Nie kryje, że chętnie spróbowałby sił za granicą.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nazwisko 49-latka powoli przebija się do świadomości klubów i dziennikarzy. Polak znalazł się właśnie w gronie pięciu szkoleniowców, których serwis "WebGirondins.com" widziałby na ławce trenerskiej Bordeaux.
Francuski klub w przeszłości odnosił wielkie sukcesy, ale to już tylko coraz bardziej odległe wspomnienie. Obecnie Bordeaux gra w Ligue 2. W dodatku kiepsko rozpoczęło nowy sezon. Po trzech kolejkach ma na koncie zaledwie trzy punkty i plasuje się w dolnej części tabeli.
Za kiepskie wyniki jest obwiniany trener David Guion. Serwis "WebGirondins.com" zarzuca mu złe wybory czy nieczytelny plan gry.
O Papszunie dziennikarze z Bordeaux piszą, że "to trener z charakterem i jasnymi pomysłami". Przypomina im Francka Haise'a, który w zeszłym sezonie sensacyjnie poprowadził Lens do awansu do Ligi Mistrzów.
"WebGirondins.com" poza Papszunem na swojej liście umieściło Są to Didiera Digarda, Rubiego, Philippe Montaniera i Juliena Stephana.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski23 Aug 2023 · 17:23
Źródło: WebGirondins.com

Przeczytaj również