Media: Przyszłość Emery’ego wyjaśniona! To tam ma pracować

Media: Przyszłość Emery’ego wyjaśniona! To tam ma pracować
Craig Thomas / pressfocus
Jak informuje David Ornstein z The Athletic, Unai Emery przedłuży kontrakt z Aston Villą. Obie strony są zadowolone ze współpracy, a jeszcze ciekawiej może zrobić się latem.
Emery objął funkcję szkoleniowca Aston Villi w listopadzie 2022 roku. Chociaż przejął zespół w trakcie rozgrywek 2022/23, potrafił poprowadzić go do zajęcia solidnego siódmego miejsca w Premier League.
Dalsza część tekstu pod wideo
Obecna kampania też jest niezwykle udana dla klubu i samego szkoleniowca. “The Villans” po rozegraniu 34 spotkań zajmują czwarte miejsce i mają spore szanse na awans do Ligi Mistrzów. Matty Cash awansowali już też do półfinału Ligi Konferencji.
Włodarze Aston Villi są zatem bardzo zadowoleni z pracy Emery’ego i zaproponowali mu przedłużenie kontraktu do 2027 roku. Jak informuje David Ornstein z The Athletic, Hiszpan przystał na propozycję.
Co ciekawe, latem strony mają porozmawiać o nawiązaniu jeszcze dłuższej współpracy. W Londynie są bowiem przekonani, że Hiszpan może być dla klubu jak Sir Alex Ferguson dla Manchesteru United.
Póki co Emery poprowadził Aston Villę w 77 meczach. Jego średnia punktowa to 1,90. W przeszłości hiszpański szkoleniowiec prowadził natomiast m.in. Arsenal, Villarreal, PSG czy Sevillę.
Redakcja meczyki.pl
Adam Nowacki23 Apr · 12:28
Źródło: The Athletic

Przeczytaj również