Media: Pululu o krok od odejścia z Jagiellonii. Może zostać w Polsce!

Wiele wskazuje na to, że Afimico Pululu nie przedłuży kontraktu z Jagiellonią Białystok. Napastnik może zmienić otoczenie już zimą. Na stole ma dwie opcje. Jedna z nich pochodzi z PKO BP Ekstraklasy.
Już 30 czerwca 2026 roku wygaśnie kontrakt Afimico Pululu z Jagiellonią Białystok. Dyrektor sportowy byłego mistrza Polski, Łukasz Masłowski, mówił w TVP Sport, że przedłużenie umowy może nie dojść do skutku.
Chętnych na napastnika bowiem nie brakuje. Jak twierdzi Damian Domitrz z Polsatu Sport, były mistrz Polski może stracić Pululu już w trakcie zimowego okna transferowego. 26-latka obserwują dwa kluby.
Piłkarz Jagiellonii miał trafić na listę życzeń Pafos. Cypryjczycy występują obecnie w Lidze Mistrzów i są zdeterminowani, aby sięgnąć po gracza "Dumy Podlasia". W grę wchodzi też pozostanie w PKO BP Ekstraklasie.
O usługi Pululu ma bowiem zabiegać Widzew Łódź. Polski klub mógłby mu zaoferować naprawdę konkretne warunki finansowe. Tylko w grudniu przyklepał trzy, naprawdę głośne transfery do zespołu, bijąc przy okazji rekord ligi. Za Osmana Bukariego zapłacił aż 5 mln euro.
Jeśli działacze Jagiellonii chcą cokolwiek zarobić na Pululu, muszą go sprzedać zimą. Latem będzie mógł zmienić otoczenie jako wolny piłkarz.
Wygląda na to, że 26-latek nie będzie jedynym, który może wkrótce opuścić Białystok. Jak informował redaktor naczelny Meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk, do FC Porto jest przymierzany Oskar Pietuszewski - TUTAJ.