Media: Maciej Rybus zmieni klub, ale zostanie w Rosji. Niebawem przejdzie testy medyczne

Media: Maciej Rybus zmieni klub, ale zostanie w Rosji. Niebawem przejdzie testy medyczne
Rafał Rusek / Press Focus
Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Maciej Rybus będzie miał nowy klub. Sebastian Staszewski z portalu "Interia.pl" informuje, że reprezentant Polski przeniesie się do Spartaka Moskwa.
Wybuch wojny w Ukrainie wpłynął na losy dziesiątek zawodników. Wielu piłkarzy zdecydowało się na wyjazd z kraju naszego wschodniego sąsiada lub z Rosji. Gracze otrzymali taką możliwość dzięki specjalnemu pozwoleniu ze strony światowych organizacji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Swój klub zmienił między innymi Grzegorz Krychowiak, który z Lokomotiwu Moskwa przeniósł się do AEK-u Ateny. Takiej decyzji nie podjęli jednak inni reprezentanci Polski.
W Rosji został choćby Maciej Rybus. Lewy obrońca, podobnie jak Krychowiak, był związany z moskiewskim klubem. Przeprowadzkę w jego wypadku utrudniały również względy rodzinne, gdyż żona 32-latka pochodzi z Rosji.
W ostatnich tygodniach sporo mówiło się jednak o tym, że reprezentant "Biało-Czerwonych" ostatecznie opuści Lokomotiw przez wzgląd na wygasający kontrakt. Teraz wstępne założenia okazały się prawdziwe, lecz Maciej Rybus nie wyjdzie na zachód.
Lewy obrońca nie opuści nawet Rosji. Sebastian Staszewski z portalu "Interia.pl" informuje bowiem, że 32-latek trafi do Spartaka Moskwa.
Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to właśnie z ekipą "Czerwono-Białych" Rybus podpisze umowę. Polak w piątek przejdzie testy medyczne.
Według aktualnych informacji była to jedyna konkretna oferta, która wylądowała na stole byłego zawodnika Legii Warszawa. Nowy klub nasz doświadczony defensor wzmocni na zasadzie wolnego transferu.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk09 Jun 2022 · 15:29
Źródło: Sebastian Staszewski

Przeczytaj również