Media: Szewczenko porozumiał się z PZPN-em! Wielka pensja dla nowego selekcjonera, została jedna przeszkoda

Media: Szewczenko porozumiał się z PZPN-em! Wielka pensja dla nowego selekcjonera, została jedna przeszkoda
Cristian Cristel/Xinhua/PressFocus
Andrij Szewczenko jest jednym z głównych faworytów do objęcia funkcji nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Ukraiński kanał "vZbirna" donosi, że Ukrainiec doszedł już do porozumienia z PZPN-em w sprawie warunków umowy.
Sprawa wyboru nowego trenera naszej kadry ciągnie się już przez blisko miesiąc. Do baraży o mundial w Katarze pozostało coraz mniej czasu, ale wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi w nich "Biało-Czerwonych".
Dalsza część tekstu pod wideo
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, zapewnił, że nowy selekcjoner zostanie przedstawiony 31 stycznia. Wówczas ma dojść do prezentacji na PGE Narodowym.
Już jakiś czas temu warunki kontraktu z PZPN-em ustalił Adam Nawałka. Nie wiadomo jednak, czy to właśnie on po raz drugi zajmie to stanowisko. Faworytem Kuleszy jest podobno Andrij Szewczenko.
Legendarny ukraiński napastnik, który przez pięć lat prowadził też tamtejszą kadrę, niedawno rozstał się z Genoą. W Polsce chce zarabiać aż 2,5 miliona euro rocznie, trzy razy więcej niż Paulo Sousa. PZPN chce opłacić kontrakt przy pomocy sponsorów. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Nowe informacje w całej sprawie przekazał ukraiński kanał "vZbirna". Wydaje się on bardzo dobrym źródłem w całej sprawie. Prowadzony jest bowiem przez byłego rzecznika Szewczenki.
Według tych doniesień legendarny napastnik ustalił już z PZPN-em warunki umowy. Rzeczywiście ma zarabiać 2,5 miliona euro za rok pracy. Teraz musi jeszcze dość do porozumienia z władzami Genoi, z którą wciąż wiąże go kontrakt.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik23 Jan 2022 · 18:35
Źródło: vZbirna/Kamil Rogólski

Przeczytaj również