Media: Szymon Marciniak faworytem do sędziowania hitu. Kolejne wyróżnienie dla polskiego arbitra

Media: Szymon Marciniak faworytem do sędziowania hitu. Kolejne wyróżnienie dla polskiego arbitra
Andrea Staccioli / pressfocus
Niebawem Szymon Marciniak najpewniej posędziuje kolejny hit. Polski arbiter ma zostać wyznaczony do emocjonującego starcia w europejskich pucharach.
W tym sezonie Szymon Marciniak nie może narzekać na brak urozmaicenia. 43-latek sędziował już w tym sezonie zarówno spotkania PKO BP Ekstraklasy, jak i Ligi Mistrzów czy Klubowych Mistrzostw Świata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według informacji Rafała Rostkowskiego z TVP Sport niebawem Polak będzie mógł szykować się do pełnienia funkcji arbitra w kolejnym meczu. Najprawdopodobniej zostanie wyznaczony do hitu Ligi Europy.
Marciniak ma zostać arbitrem ćwierćfinałowego starcia AS Roma - AC Milan. Starcie odbędzie się 18 kwietnia na Stadionie Olimpijskim w Rzymie i będzie rewanżem za pierwszy ćwierćfinał, do którego dojdzie tydzień wcześniej na San Siro.
Na liście kandydatów do prowadzenia meczów obok Marciniaka wstępnie znaleźli się Francuz Clement Turpin, Rumun Istvan Kovacs i Niemiec Felix Zwayer. To Polak ma być natomiast zdecydowanym faworytem.
UEFA nie podjęła jednak jeszcze ostatecznej decyzji. Ta ma zostać ogłoszona maksymalnie na dwa dni przed spotkaniami Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Arbitrzy mogą zostać jednak poinformowani z wyprzedzeniem.
W pozostałych ćwierćfinałach Ligi Europy również nie zabraknie znakomitych konfrontacji. Bayer Leverkusen zmierzy się z West Hamem, Benfica spróbuje ograć Olympique Marsylia, zaś Liverpool zagra z Atalantą.
Redakcja meczyki.pl
Michał Boncler28 Mar · 07:30
Źródło: TVP Sport

Przeczytaj również