Media: Wielki problem Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie? Leo Messi miał postawić warunek przed powrotem
Leo Messi w ostatnich dniach coraz mocniej łączony jest z powrotem do FC Barcelony. Hiszpański dziennikarz, Eduardo Inda, w programie "El Chiringuito" poinformował, że Argentyńczyk chce zająć pozycję Roberta Lewandowskiego.
Obecny kontrakt Messiego z Paris Saint-Germain wygasa w czerwcu tego roku. Według medialnych doniesień gwiazdor nie jest zbyt chętny do przedłużenia tej umowy i chciałby wrócić do FC Barcelony.
W tym tygodniu pojawił się nawet w stolicy Katalonii i spotkał się z obecnymi graczami "Barcy" - Sergio Busquetsem oraz Jordim Albą. Na przeszkodzie "Blaugranie" mogą stanąć jedynie przepisy Finansowego Fair Play La Liga.
Powrót Messiego może sprawić, że pod znakiem zapytania stanie przyszłość Roberta Lewandowskiego. Polak zapewniał co prawda, że chciałby zagrać w jednej drużynie z Argentyńczykiem, ale ich współpraca może nie być łatwa.
Tak wynika przynajmniej z doniesień Eduardo Indy z "El Chiringuito". Dziennikarz twierdzi bowiem, że Messi chce zająć pozycję środkowego napastnika. Ma to być jeden z warunków jego powrotu do drużyny.
- To, czego zażądał od Barcelony, jeśli ma wrócić, to to, że chce grać jako środkowy napastnik. To z kolei wiąże się z kolejnym problemem, bo co w takim przypadku z Lewandowskim? - zastanawia się Inda.
- Messi w Barcelonie wiele razy grał jako "fałszywa dziewiątka". Swego czasu Ibrahimović odszedł z tego powodu. Lionel jako pomocnik musiałby więcej biegać - stwierdził.