Media: Odżywa temat powrotu Leo Messiego do FC Barcelony. Katalończycy uważnie śledzą sytuację Interu Miami

Media: Odżywa temat powrotu Leo Messiego do Barcelony. Katalończycy uważnie śledzą sytuację Interu Miami
Pressinphoto/Pressfocus
Nie można wykluczyć, że Leo Messi ponownie zagra w FC Barcelonie. Sergi Capdevilla z dziennika "Sport" zdradził, że Katalończycy uważnie przyglądają się sytuacji 35-latka.
Jeszcze kilka miesięcy temu media spekulowały na temat powrotu Messiego do stolicy Katalonii. Ostatecznie mistrz świata zdecydował się kontynuować karierę w Interze Miami.
Dalsza część tekstu pod wideo
Argentyńczyk trafił do drużyny, która fatalnie radzi sobie w MLS. Aktualnie podopieczni Gerardo Martino zajmują przedostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej.
Interowi pozostały do rozegrania trzy mecze. Zespół ten ma zatem bardzo małe szanse na awans do play-offów i późniejszą grę o krajowe mistrzostwo. To może z kolei otworzyć Leo drogę powrotną do Barcelony.
Dziennik "Sport" podkreśla, że brak awansu do play-offów spowodowałby kilkumiesięczną przerwę Interu. Messi mógłby wykorzystać ten okres, aby w styczniu zostać wypożyczonym do Barcelony. Według doniesień mistrzowie Hiszpanii jeszcze nie rozpoczęli rozmów na ten temat, ale są świadomi ewentualnego rozwoju sprawy.
Katalońska prasa przypomina, że w przeszłości gwiazdy wracały do Europy na zasadzie wypożyczeń z klubów MLS. W ten sposób choćby David Beckham ponownie zagrał w AC Milanie, a Thierry Henry na kilka miesięcy wrócił do Arsenalu.
Messi w przeszłości wystąpił w 778 meczach Barcelony. Zanotował w nich 672 gole i 303 asysty.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos07 Oct 2023 · 20:48
Źródło: Sport

Przeczytaj również