Media: Xavi opcją dla uznanego klubu. Wkrótce usłyszy ofertę

Media: Xavi opcją dla uznanego klubu. Wkrótce usłyszy ofertę
Cesar Cebolla / pressfocus
Po zakończeniu bieżącego sezonu Xavi może odejść z FC Barcelony. Sport przekonuje, że szkoleniowiec wciąż jest gorącym nazwiskiem na rynku.
Xavi zamierza opuścić FC Barcelonę najbliższego lata. Hiszpan podjął taką decyzję już w styczniu i na ten moment nie zmienił zdania.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na dalszą współpracę liczą co prawda władze "Blaugrany", ale wydaje się, że sam szkoleniowiec pozostaje niechętny na takie rozwiązanie. Tym samym, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, 44-latek będzie wkrótce wolnym agentem.
W związku z tym trener już teraz przyciągnął spore zainteresowanie. Sport potwierdził, że o zatrudnieniu Xaviego poważnie myśli Ajax.
Holendrzy zamierzają przekonać szkoleniowca do swojego projektu. Do rozmów jeszcze nie usiedli, ale sam Hiszpan wie, że otrzyma od Holendrów konkretną ofertę. Działacze z Amsterdamu widzą w opiekunie FC Barcelony odpowiedniego lidera nowego projektu.
Obecnie za wyniki holenderskiego giganta odpowiada John van 't Schip, ale jego notowania nie są zbyt wysokie. Drużyna wydostała się wprawdzie z okolic strefy spadkowej, ale piąte miejsce i tak nie zadowala kibiców. Kontrakt 60-latka obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, co oznacza, że ewentualną nominację dla Xaviego poprzedzi zwolnienie.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk20 Apr · 07:18
Źródło: Sport

Przeczytaj również