Media: Zwrot akcji w sprawie Sonny'ego Kittela. Niemiec na wylocie z Rakowa, transfer możliwy już teraz

Media: Zwrot akcji w sprawie Sonny'ego Kittela. Niemiec na wylocie z Rakowa, transfer możliwy już teraz
fot. Lukasz Sobala/Pressfocus.pl
Sonny Kittel może odejść z Rakowa Częstochowa już tej zimy. Chociaż zakładano, że obie strony dadzą sobie szansę w drugiej rundzie Ekstraklasy, to dziennikarz Piotr Koźmiński przekazał, że rychłe pożegnanie jest bardzo prawdopodobne.
Sonny Kittel zapowiadał się na hitowy transfer Rakowa. Niemiec miał za sobą świetne występy w 2. Bundeslidze, rozmawiano o nim w kontekście powołania do reprezentacji Polski. Przygoda pod Jasną Górą jest jednak niewypałem.
Dalsza część tekstu pod wideo
Pomocnik nie dostaje zbyt wielu szans od sztabu szkoleniowego, w Ekstraklasie rozegrał 32% możliwych minut. Jego 22 występy przełożyły się na cztery trafienia i asystę, niemniej Dawid Szwarga traktuje doświadczonego zawodnika przede wszystkim jako rezerwowego.
Kittel Piasecki Raków
fot. Lukasz Sobala/pressfocus.pl
Taka sytuacja nie jest zadowalająca dla żadnej ze stron, wobec czego niebawem może dojść do głośnego rozstania. Chociaż jeszcze kilka dni temu spekulowano, że Kittel będzie przygotowywany do rundy rewanżowej, to teraz nowe wieści w sprawie przekazał Piotr Koźmiński. Zdaniem doświadczonego dziennikarza prawdopodobne jest, że 31-latek wkrótce opuści Częstochowę.
W gronie zainteresowanych klubów wymienia się drużyny z MLS oraz Schalke 04. Utytułowany zespół znajduje się w poważnym kryzysie, walczy o przetrwanie w 2. Bundeslidze. Obecnie zajmuje 15. miejsce i ma tyle samo punktów, co 16. Eintracht Brunszwik.
Umowa Kittela z Rakowem jest ważna do 30 czerwca 2026 roku, portal Transfermarkt wycenia go na 700 tysięcy euro. Na drugim poziomie rozgrywkowym w Niemczech ofensywny pomocnik strzelił 57 goli w 201 meczach.
Sonny Kittel w meczu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa
Pawel Andrachiewicz / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk29 Jan · 20:55
Źródło: Piotr Koźmiński

Przeczytaj również