Media: Zwrot ws. Xaviego! Barcelona się miota

Media: Zwrot ws. Xaviego! Barcelona się miota
SPP / pressfocus
Nadal nie wiadomo, kto poprowadzi FC Barcelonę w kolejnym sezonie. Dziennik Sport twierdzi, że w tej sprawie doszło do kolejnego zwrotu.
Xavi zapowiedział swoje odejście z Barcelony już pod koniec stycznia. W ostatnich tygodniach, wraz z poprawą wyników ustępujących mistrzów Hiszpanii, zaczęto spekulować, że 44-latek jednak pozostanie na stanowisku. Takie rozwiązanie miało podobno szerokie poparcie wśród władz klubu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sport twierdzi, że w ostatnich godzinach doszło do kolejnej zmiany nastrojów w Barcelonie. Według tego dziennika w kierownictwie klubu na popularności zaczęła zyskiwać zmiana szkoleniowca.
Stało się tak w dużej mierze ze względu na ostatnie wyniki Barcelony. Ta poniosła dwie dotkliwe porażki w ciągu kilku dni. Najpierw odpadła z Ligi Mistrzów po spotkaniu z PSG, a następnie uległa Realowi w El Clasico.
Wiążąca decyzja jeszcze nie zapadła. Ma to nastąpić dopiero po spotkaniu Xaviego z Joanem Laportą.
Do Barcelony w ostatnich tygodniach przymierzano wielu szkoleniowców. Obecnie wydaje się, że największe szanse na przejęcie schedy po Xavim ma opiekun klubowych rezerw Rafael Marquez.
Barcelona na finiszu sezonu walczy o wicemistrzostwo Hiszpanii. W najbliższy poniedziałek zagra u siebie z Valencią.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski24 Apr · 18:42
Źródło: sport.es

Przeczytaj również