Miażdżący triumf Atletico, bajeczne trafienia Griezmanna! Rywal wykorzystał potknięcie FC Barcelony [WIDEO]

Miażdżący triumf Atletico, bajeczne trafienia Griezmanna! Rywal wykorzystał potknięcie Barcelony [WIDEO]
Coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W dzisiejszych meczach nie brakowało wielu emocji, efektownych akcji i pięknych bramek.

Grupa E

Atletico - Celtic
Atletico rozbiło Celtic wynikiem 6:0. Już w 9. minucie Antoine Griezmann zebrał piłkę przed polem karnym i płaskim strzałem pokonał Joe Harta.
Przez większą część spotkania Szkoci grali w osłabieniu z powodu czerwonej kartki Daizena Maedy. Japończyk został wyrzucony z boiska za brutalne sfaulowanie Mario Hermoso.
Gospodarze jeszcze przed przerwą wykorzystali grę w przewadze. Griezmann posłał znakomite podanie do Jose Gimeneza, ten odegrał do Alvaro Moraty, który wpakował piłkę do siatki.
Bezapelacyjnym bohaterem tego meczu był Griezmann, który w drugiej połowie skompletował dublet. Francuz trafił do siatki po ekwilibrystycznym uderzeniu.
W 66. minucie Samuel Lino dołożył czwarte trafienie dla "Los Colchoneros", wykorzystując asystę Moraty. Na kwadrans przed końcem Brazylijczyk zrewanżował się Hiszpanowi i zaliczył kluczowe podanie przy jego golu. Wynik spotkania ustalił Saul Niguez.
Lazio - Feyenoord
W drugim meczu grupy E Lazio pokonało Feyenoord 1:0. Najpierw wynik mógł otworzyć Santiago Gimenez, który przegrał pojedynek z Ivanem Provedelem. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy do siatki trafił Ciro Immobile.
Lazio wygrało i z dorobkiem siedem punktów zajmuje drugie miejsce w grupie. Liderem jest Atleti, które zgromadziło osiem oczek.

Grupa F

Borussia Dortmund - Newcastle
Ekipa BVB odniosła drugie zwycięstwo z rzędu nad Newcastle. Tym razem podopieczni Edina Terzicia wygrali ze "Srokami" 2:0. Bohaterami BVB zostali Julian Brandt i Niclas Fuellkrug, których bramki możecie zobaczyć TUTAJ.
AC Milan - PSG
W hicie fazy grupowej Ligi Mistrzów AC Milan wygrał 2:1 z PSG. Ozdobą meczu była przepiękna bramka przewrotką zdobyta przez Rafaela Leao, którą możecie obejrzeć TUTAJ.
Manchester City - Young Boys
Obrońcy tytułu zrobili swoje i wygrali 3:0 z Young Boys Berno. Najpierw w 23. minucie Erling Haaland wykorzystał rzut karny, a jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Phil Foden. W drugiej połowie Norweg ustalił wynik meczu.
Po czterech kolejkach "The Citizens" mają na koncie komplet punktów. Tym samym podopieczni Pepa Guardioli są już pewni gry w 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Crvena Zvezda - RB Lipsk
W drugim meczu tej grupy RB Lipsk wywiózł z Serbii komplet punktów. Już w 8. minucie wynik meczu otworzył Xavi Simons, dla którego było to piąte trafienie w tym sezonie.
W drugiej połowie Lois Openda podwyższył prowadzenie. Bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył jeszcze Benjamin Henrichs, który skierował piłkę do własnej siatki. "Byki" odniosły zwycięstwo 2:1, dzięki któremu również awansowały do fazy pucharowej Champions League.

Grupa H

Szachtar - Barcelona
Z fatalnej strony pokazała się dziś FC Barcelona, która przegrała 0:1 z Szachtarem Donieck. Katalończycy przez większość meczu grali wolno i chaotycznie. Z kolei jeden szybszy atak wystarczył ukraińskiej ekipie do odniesienia zwycięstwa. Przy decydującej bramce błąd popełnił podstawowy gracz "Blaugrany", co możecie zobaczyć TUTAJ.
Porto - Royal Antwerp
W grupowej tabeli FC Porto dogoniło Barcelonę. Portugalczycy wygrali z Royal Antwerp 2:0, dzięki trafieniom Evanilsona i Pepe. Gospodarze przez ponad 40 minut grali w przewadze po czerwonej kartce Jurgena Ekkelenkampa.
Aktualnie zarówno Barcelona, jak i Porto ma na koncie po dziewięć punktów. 28 listopada dojdzie do bezpośredniego starcia podopiecznych Xaviego z ekipą Sergio Conceicao.