Milan rozbił rywali w Coppa Italia. Reprezentant Polski wsadzony na karuzelę, nie wykorzystał szansy [WIDEO]

Screen z X
AC Milan we wtorkowy wieczór bez żadnego problemu awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. "Rossoneri" wygrali 4:1 z Cagliari, w barwach którego słabe spotkanie zaliczył niestety Mateusz Wieteska.
Reprezentant Polski od niemal trzech miesięcy nie podniósł się z ławki w Serie A. Szansę dostał za to w krajowym pucharze. Zadanie Cagliari nie było łatwe, bo beniaminek pojechał na San Siro.
"Rossoneri" od samego początku dyktowali swoje warunki i już w pierwszych minutach mieli kilka dobrych okazji na gola. Niestety, z pilnowaniem rywali kompletnie nie radził sobie Wieteska.
Przy pierwszej bramce Polak nie mógł zrobić zbyt wiele, bo znajdował się z daleka od całej akcji. Theo Hernandez posłał świetne dośrodkowanie do Luki Jovicia, a snajper Milanu nie zmarnował tej okazji.
Pod koniec pierwszej połowy współpraca tej dwójki po raz kolejny przyniosła skutek. Wahadłowy Milanu przeprowadził znakomitą akcję i dograł do Jovicia. Tym razem zdecydowanie nie popisał się bramkarz gości, Boris Radunović.
Na początku drugiej części spotkania "Rossoneri" zadali kolejny cios. Tym razem na listę strzelców wpisał się 19-letni Chaka Traore, pieczętując zwycięstwo Milanu.
Cagliari próbowało jeszcze odpowiedzieć, ale gości stać było jedynie na honorowego gola. W końcówce spotkania do siatki trafił Paulo Azzi, lecz to do "Rossonerich" należało ostatnie słowo. Na 4:1 wynik ustalił bowiem Rafael Leao, a Milan awansował do ćwierćfinału Coppa Italia.
Maciej Pietrasik02 Jan · 22:53