Napoli wygrało i goni Juventus! Asysta Zielińskiego, gol dający prowadzenie Milika [VIDEO]

Vlad 1988 / shutterstock.com
Napoli pokonało Udinese 4:2 na własnym stadionie. Piotr Zieliński zanotował asystę przy pierwszym trafieniu swojego zespołu, a Arkadiusz Milik strzelił gola, dającego prowadzenie.
Dla naszego napastnika to pierwsze spotkanie, jakie zaczął od początku, od czasu powrotu po kontuzji kolana. Do tej pory reprezentant Polski sześciokrotnie pojawiał się na boisku, wchodząc z ławki rezerwowych. Strzelił jednego gola i zanotował jedną asystę.
W wyjściowej jedenastce znalazł się również Piotr Zieliński.
Zupełnie niespodziewanie od 41 minut na prowadzenie wyszli goście. Jakub Jankto zamknął płaskie dośrodkowanie, pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości.
Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Piotr Zieliński zagrał do Lorenzo Insigne, Włoch w świetny sposób wypuścił sobie piłkę, mijając rywala i trafił do bramki.
W 55 minucie goście goście znowu wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne Ingelsson uderzył z pierwszej piłki i nie dał szans Reinie.
Niespełna dziesięć minut później neapolitańczycy ponownie doprowadzili do wyrównania. Tym razem po centrze z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Raul Albiol.
W 70 minucie Arkadiusz Milik strzelił na 3:2 dla Napoli. Po uderzeniu kolegi z zespołu, bramkarz rywali wybił piłkę, a dobił ją do pustej bramki reprezentant Polski.
Trzy minuty później nasz napastnik opuścił boisko. A za moment gospodarze trafili po raz czwarty - gol strzelony głową przez Tonelliego.
Napoli zmniejszyło stratę do czterech punktów do liderującego Juventusu, który sensacyjnie zremisował z Crotone.