Mistrz świata o krok od Liverpoolu. Przeszedł testy medyczne, został już tylko podpis [WIDEO]

Yukihito Taguchi/Press Focus
Liverpool jest bliski podpisania kontraktu z mistrzem świata z Kataru. Piłkarz przeszedł już testy medyczne.
Miniony sezon nie był udany dla "The Reds". Zespół Juergena Kloppa zajął piąte miejsce w Premier League, przez co nie awansował do przyszłej edycji Ligi Mistrzów.
Tego lata dojdzie do wielu zmiany w zespole z Anfield Road. Klub opuścili już Roberto Firmino, James Milner, Naby Keita i Alex Oxlade-Chamberlain. W ich miejscach mają przyjść nowi gracze.
Jednym z nich jest Alexis Mac Allister, który był jedną z największych gwiazd rewelacji minionego sezonu, Brighton. "Mewy" zakończyły sezon na szóstym miejscu i po raz pierwszy w historii zagrają w europejskich pucharach. 24-latek wystąpił w 35 spotkaniach ligowych, strzelając 10 goli i notując dwie asysty.
Jak przekazał Fabrizio Romano, piłkarz przeszedł już testy medyczne. Dziś ma podpisać kontrakt, który ma obowiązywać do 2028 roku.
W mediach społecznościowych furorę robi wideo, które ma przedstawiać wchodzącego do klubowego budynku zawodnika.
Mac Allister to mistrz świata z Argentyną z ubiegłego roku. W Katarze wystąpił w sześciu z siedmiu spotkań - w każdym z nich grał od pierwszej minuty. W finale z Francją spędził na boisku 116 minut.
Damian Król07 Jun 2023 · 07:22
Źródło: Fabrizio Romano, Twitter