Piłkarz Atletico nie mógł powstrzymać łez. Został MVP meczu Ligi Mistrzów. "Żartujesz sobie ze mnie?" [WIDEO]

Screen/Twitter
Mecz Feyenoordu Rotterdam z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów zakończył się triumfem Hiszpanów (3:1). Po starciu wzruszenia nie krył jeden z jego bohaterów.
Atletico Madryt pokonało we wtorek Feyenoord Rotterdam (3:1), dzięki czemu zapewniło sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Do przerwy drużyna Diego Simeone prowadziła różnicą jednej bramki. Gola samobójczego strzelił Lutsharel Geertruida.
Po przerwie hiszpański gigant wrzucił wyższy bieg i podwyższył na 2:0 za sprawą Mario Hermoso. W 77. minucie trafieniem kontaktowym popisał się Mats Wieffer. Finalnie było to jednak za mało, aby myśleć o jakimkolwiek punkcie w meczu z faworytem. Kilka chwil później piłkę we własnej bramce umieścił Santiago Gimenez. Napastnik Feyenoordu ustalił w ten sposób wynik meczu na 3:1.
Za bohatera Atletico uznano z kolei Rodrigo Riquelme. Młody atakujący został nagrodzony tytułem MVP tego meczu. 23-latek nie mógł uwierzyć w otrzymane wyróżnienie. Podczas odbierania nagrody nie był on w stanie powstrzymać emocji.
- Żartujesz sobie ze mnie? – spytał reprezentant Hiszpanii, gdy jedna z osób wręczała mu statuetkę dla najlepszego zawodnika zakończonego meczu.
- To dla mnie ważna chwila… długo na nią pracowałem, aby grać w Atletico Madryt, klubie mojego życia. Nie spodziewałem się, że kiedyś wygram nagrodę dla najlepszego zawodnika w meczu Ligi Mistrzów - dodał Riquelme, co zostało udostępnione przez profil klubu.
Rodrigo Riquelme jest wychowankiem "Los Colchoneros". Swój oficjalny debiut w barwach Atletico zanotował w sezonie 2019/20. Po drodze odbył jednak trzy wypożyczenia, na których występował w Bournemouth, Mirandes oraz Gironie. Na regularne występy w ekipie wielokrotnego mistrz Hiszpanii zapracował dopiero kilka miesięcy temu. Od tamtej pory zanotował 17 spotkań, dwie bramki i trzy asysty.
Piotr Sidorowicz 29 Nov 2023 · 21:50
Źródło: Twitter