"Moja żona chciała mnie zabić". Carlos Tevez wspomina jeden ze swoich transferów

"Moja żona chciała mnie zabić". Carlos Tevez wspomina jeden ze swoich transferów
Catherine Ivill/IPA/Pressfocus
Carlos Tevez w trakcie piłkarskiej kariery reprezentował wiele znanych klubów. Jak sam jednak wspomina, nie zawsze zadowoleni z jego decyzji transferowych byli członkowie najbliższej rodziny.
Tevez grając w Europie reprezentował West Ham, Manchester United, Manchester City i Juventus. To właśnie Turyn był dla niego ostatnim przystankiem przed powrotem do Argentyny.
Dalsza część tekstu pod wideo
W 2015 roku napastnik opuścił szeregi “Starej Damy” i dołączył do klubu, w którym stawiał pierwsze poważne kroki swojej kariery - Boca Juniors.
- To był dla mnie wspaniały moment i kiedy zdecydowałem się wrócić do Argentyny, Vanessa, moja żona, chciała mnie zabić. Wszystko we Włoszech było bardzo łatwe. Włosi są jak my, Argentyńczycy, część mojego serca pozostanie tam na zawsze - powiedział Tevez w rozmowie z “Corriere dello Sport”.
Potem Argentyńczyk reprezentował już tylko wspomniane Boca oraz przez rok chińskie Shanghai Shenhua. Oficjalnie o zakończeniu kariery poinformował latem 2022 roku.
Praktycznie w każdym klubie, który reprezentował, Tevez pozostawił po sobie dobre wrażenie. Dla Boca rozegrał łącznie 269 spotkań i zdobył 94 bramki. Świetnie Argentyńczyk może też wspominać przygody z Juventusem (96 spotkań, 50 goli) czy Manchesterem City (148 meczów, 73 bramki).
Aktualnie Tevez jest trenerem w argentyńskim Independiente, które przejął kilka dni temu. Wcześniej podobną funkcję pełnił w Rosario Central.
Redakcja meczyki.pl
Adam Nowacki24 Aug 2023 · 08:20
Źródło: Corriere dello Sport

Przeczytaj również