Monaco Kamila Glika nie dało rady PSG. Cudowny gol i asysta Daniela Alvesa zapewniły paryżanom Superpuchar Francji

Shutterstock
PSG wygrało z AS Monaco 2:1 w meczu o Superpuchar Francji. Cały mecz w zespole z Księstwa rozegrał Kamil Glik.
Pierwsze minuty należały do mistrzów Francji, którzy zaczęli to spotkanie odważniej. Już w pierwszej minucie okazję miał Thomas Lemar po stracie Thiago Motty, jednak posłał piłkę wysoko nad bramką.
Potem role się odwróciły i to paryżanie groźniej atakowali. Szansę miał Daniel Alves po dośrodkowaniu Adriena Rabiota, ale trafił prosto w Daniela Subasicia. Chwilę później uderzenie Rabiota zablokował Kamil Glik.
Pierwszą bramkę zobaczyliśmy w 30 minucie. Doskonałe prostopadłego podanie Tielemansa wykorzystał Djibril Sidibe, który wpadł w pole karne, znalazł się w sytuacji sam na sam z Areolą i przelobował golkipera.
Na początku drugiej połowy podopieczni Unaia Emery'ego doprowadzili do remisu. Piłkę na trzydziestym metrze ustawił Daniel Alves i kapitalnym strzałem w okienko pokonał Subasicia.
Dwanaście minut później mieliśmy już 2:1 dla paryżan. Po dośrodkowaniu Daniela Alvesa bramkę strzałem głową zdobył Rabiot.
PSG ostatecznie pokonało AS Monaco 2:1 i sięgnęło po Superpuchar Francji.