Monza z historycznym awansem do Serie A! Christian Gytkjaer bohaterem w barażach o awans [WIDEO]

Włoska Monza w niedzielny wieczór wywalczyła awans do Serie A. Choć po zaledwie dziewięciu minutach przegrywała w barażu z Pisą 0:2, to odwróciła losy spotkania. Bohaterem został były napastnik Lecha Poznań, Christian Gytkjaer.
W pierwszym meczu obu drużyn Monza wygrała 2:1. Do siatki trafił wówczas między innymi Gytkjaer. Dzięki Duńczykowi zespół miał więc zaliczkę przed rewanżem.
Ta została jednak błyskawicznie zniwelowana. Nawet najwięksi optymiści wśród kibiców Pisy nie sądzili chyba, że ich ulubieńcy niedzielny rewanż rozpoczną aż tak dobrze.
Na prowadzenie wyszli po zaledwie kilkudziesięciu sekundach. Do siatki trafił wówczas Torregrossa, wyrównując stan dwumeczu i uszczęśliwiając miejscowych kibiców.
Już w dziewiątej minucie było 2:0. Tym razem akcję zespołu wykończył Hermannsson. Monza dostała dwa szybkie ciosy, ale nie zamierzała się poddawać.
W 20. minucie przyniosło to efekt w postaci gola kontaktowego. Jego autorem był Machin, a wynik 2:1 powodował, że bardzo prawdopodobna zaczęła robić się dogrywka.
Później sprawy w swoje ręce znów wziął znajdujący się ostatnio w dobrej formie Gytkjaer. Duńczyk w 72. minucie pojawił się na boisku, a zaledwie siedem minut później trafił do siatki.
Wówczas wydawało się, że Monza niedługo później świętować będzie pierwszy awans do Serie A. W 90. minucie bramkarza gości pokonał jednak Mastinu. W efekcie w dwumeczu był remis 4:4, konieczna była więc dogrywka.
W niej goście okazali się zdecydowanie lepsi i ostatecznie zwyciężyli na terenie rywali. Najpierw do siatki trafił Marrone, a potem wynik ustalił Gytkjaer, kompletując dublet. To głównie dzięki jego golom Monza zagra więc po raz pierwszy na poziomie Serie A.
Maciej Pietrasik29 May 2022 · 23:12