"Można spodziewać się nominacji". Polski piłkarz blisko powrotu do kadry. Probierz już go odwiedził

"Można spodziewać się nominacji". Polski piłkarz blisko powrotu do kadry. Probierz już go odwiedził
Tomasz Folta / Press Focus
Jakub Moder jest blisko powrotu do reprezentacji Polski. Zdaniem Romana Kołtonia środkowy pomocnik otrzyma powołanie na marcowe mecze kadry.
W tym sezonie Jakub Moder wystąpił w ośmiu meczach pierwszej drużyny Brighton. Przeciwko Sheffield United (5:0) reprezentant Polski spędził na boisku całą drugą połowę i zebrał dobre recenzje. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
jakub moder brighton 2024
Conor Molloy/News Images / pressfocus
Teraz coraz więcej wskazuje na to, że środkowy pomocnik wróci do kadry przy okazji marcowych baraży. Roman Kołtoń przekazał, że z zawodnikiem spotkał się już Michał Probierz. Selekcjoner jest aktywny, w najbliższym czasie cztery spotkania.
- Selekcjoner Michał Probierz w akcji. Właśnie gościł u Jakuba Modera - Polak na razie 7 meczów w PL, ale jego klasa nie podlega dyskusji i można się spodziewać nominacji w marcu - czytamy na Twitterze Kołtonia.
Wspomniany dziennikarz ujawnił jednocześnie, że obserwowani będą jeszcze Krzysztof Piątek, Adam Buksa oraz Jakub Kałuziński. Pewny powołania jest natomiast Piotr Zieliński, chociaż w ostatnim czasie został on odsunięty na boczny tor w Napoli.
Najbliższym rywalem reprezentacji Polski będzie Estonia, z którą zagramy o finał baraży EURO 2024. Spotkanie zaplanowano na 21 marca.
Moder ostatni raz wystąpił dla biało-czerwonych w marcu 2022 roku przeciwko Szwecji (2:0), następnie długo zmagał się z kontuzją więzadła krzyżowego. Do tej pory 24-latek uzbierał 20 meczów dla reprezentacji i zdobył dwie bramki.
Michał Probierz
Adam Starszynski/Pressfocus

Przeczytaj również