Mueller blisko nowego klubu. Tam ma grać legenda Bayernu
Thomas Mueller po Klubowych Mistrzostwach Świata odejdzie z Bayernu Monachium. Jak donosi Bild, doświadczony piłkarz jest coraz bliżej nowego klubu.
Niemiec przez całą seniorską karierę reprezentował barwy "Die Roten". Bayern nie zaproponował mu jednak nowego kontraktu.
Umowę przedłużono jedynie na czas Klubowych Mistrzostw Świata. W ćwierćfinale turnieju monachijczycy zmierzą się w sobotę z PSG.
Jeśli przegrają, będzie to dla Muellera ostatni mecz w barwach Bayernu. Po turnieju piłkarz ma zmienić otoczenie.
Jak donosi Bild, coraz więcej wskazuje na transfer doświadczonego zawodnika do MLS. Konkretną ofertę przedstawiło mu Los Angeles FC.
W amerykańskim klubie Mueller miałby zastąpić wracającego do Francji Oliviera Giroud. Czeka na niego kontrakt z zarobkami w wysokości czterech milionów euro rocznie.
Niemiec jest skłonny zaakceptować tę propozycję. Ostateczną decyzję podejmie jednak dopiero po ostatnim meczu Bayernu w KMŚ.