Musiala i Neuer bohaterami Bayernu. Mistrzowie Niemiec wygrali na otwarcie drugiej części sezonu [WIDEO]

Bayern Monachium wygrał z Hoffenheim 3:0 w swoim pierwszym ligowym meczu w 2024 roku. Bohaterami spotkania byli Jamal Musiala i Manuel Neuer.
Spotkanie odbywało się w niezwykłych okolicznościach. Było jednym wielkim hołdem dla zmarłego w poniedziałek Franza Beckenbauera.
Mistrzowie Niemiec wytrzymali obciążenie związane z kontekstem meczu i inauguracją drugiej części sezonu. Prowadzenie objęli już w 17. minucie. Leroy Sane zagrał do Musiali, a ten z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.
Bayern miał przewagę, w drugiej połowie był o centymetry od gola po uderzeniu Musiali w słipek, ale mógł paść na deski po godzinie gry. Goście w ciągu kilku minut stworzyli trzy kapitalne okazje. Dwa razy fantastycznymi interwencjami popisał się Neuer, który obronił strzały Maximiliana Beiera i Andreja Kramaricia. Pierwszy z wymienionych obił też poprzeczkę.
Manuel Neuer
Niewykorzystane okazje zemściły się na gościach w 70. minucie. Znów błysnął Musiala: najpierw świetnie rozegrał piłkę przed polem karnym, a po kilku sekundach wykończył zagranie Sane.
Cztery minuty później z gości ostatecznie zeszło powietrze. Po dwóch żółtych kartkach boisko musiał opuścić Grisch Proemel. Już w doliczonym czasie rywali dobił Harry Kane, który strzelił swojego 22 gola w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy.
Bayern dzięki zwycięstwu zbliżył się na jeden punkt do liderującego Bayeru Leverkusen. "Aptekarze" jutro zagrają na wyjeździe z Augsburgiem.
Marcin Karbowski12 Jan · 22:24