Najwyższe zwycięstwo w historii Francji! "Trójkolorowi" bez litości dla osłabionego rywala [WIDEO]

Screen Twitter
Reprezentacja Francji odniosła najwyższe zwycięstwo w swojej historii. Ekipa "Trójkolorowych" pokonała Gibraltar aż 14:0 (7:0).
Gibraltar bardzo szybko pomógł Francuzom w otworzeniu wyniku sobotniego meczu. Już w 3. minucie piłkę do własnej siatki wpakował Ethan Santos, co rozwiązało worek z bramkami.
Niebawem podwyższył Marcus Thuram, a następnie Warren Zaire-Emery. Zawodnik PSG nie będzie jednak dobrze wspominał tego starcia, gdyż w 18. minucie wyciął go wspomniany Santos. Zawodnik gości otrzymał czerwoną kartkę, a młody pomocnik musiał zejść z boiska.
Niemniej "Trójkolorowi" kontynuowali wielkie strzelanie bez żadnej litości. Jeszcze przed przerwą swoje trafienia dorzucili Kylian Mbappe, Jonathan Clauss, Kinglsey Coman, a także Youssouf Fofana.
Po zmianie stron wydawało się, że gospodarze spuszczą nieco z tonu. Pierwsze 20 minut drugiej połowy stanowiło jednak zasłonę dymną, bo od 64. minuty bezlitosna lekcja dla Gibraltaru trwała już w najlepsze.
Na 8:0 podwyższył Adrien Rabiot, a po chwili dublet skompletował Coman. W 73. minucie przełamał się Ousmane Dembele, natomiast w końcówce dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Mbappe oraz Olivier Giroud.
Tym samym Francuzi wygrali aż 14:0 (7:0), co stanowi najwyższe zwycięstwo w historii "Trójkolorowych". Poprzednim rekordem było 10:0 z Azerbejdżanem w 1995 roku.
Hubert Kowalczyk18 Nov 2023 · 22:43