Napastnik niepotrzebny w Arsenalu. Stanowcza decyzja klubu

Napastnik niepotrzebny w Arsenalu. Stanowcza decyzja klubu
Foto Li Ying/Xinhua/PressFocu
Nie można wykluczyć, że po zakończeniu bieżącego sezonu Gabriel Jesus pożegna się z Arsenalem. The Athletic przekazał, że klub jest gotowy na wysłuchanie ofert za napastnika.
Arsenal zamierza dokonać wymiany części kadry w trakcie letniego okienka. Spore zmiany czekają klub w linii ataku. Do odejścia przygotowywani są dwaj napastnicy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Już wcześniej zakładano, że The Emirates opuści Eddie Nketiah. Anglik jest obecnie trzecim wyborem Mikela Artety. Mimo tego cieszy się zainteresowaniem ze strony klubów pokroju Crystal Palace.
Teraz zaś The Athletic poinformował o możliwym transferze Gabriela Jesusa. Reprezentant Brazylii przegrywa wewnętrzną rywalizację z Kaiem Havertzem. Tym samym nie należy do grona nietykalnych piłkarzy.
Sprzedaż napastnika w trakcie letniego okienka nie może być wykluczona. "Kanonierzy" wysłuchają ofert, a satysfakcjonująca prawdopodobnie zostanie przyjęta. Na ten moment nikt jednak nie przedstawił konkretnej propozycji.
Jesus jest związany z londyńczykami od 2022 roku. W bieżącym sezonie 27-latek zdobył osiem bramek i zanotował siedem asyst w 33 spotkaniach. Portal Transfermarkt wycenia go na bagatela 70 mln euro.
Odejście dwójki snajperów będzie oczywiście oznaczało przybycie następców. Już od dłuższego czasu Arsenal jest łączony z bardziej skuteczną "dziewiątką". Na liście kandydatów widnieją nazwiska Ivana Toneya, Victora Osimhena czy Viktora Gyokeresa.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk01 May · 11:57
Źródło: The Athletic

Przeczytaj również