Napoli rozważa zmianę trenera. Ceniony szkoleniowiec faworytem do objęcia mistrza Włoch

Napoli rozważa zmianę trenera. Ceniony szkoleniowiec faworytem do objęcia mistrza Włoch
Alessandro Garofalo/Pressfocus
Działacze Napoli dokonali w tym sezonie już dwóch zmian na stanowisku trenera. Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu rozgrywek dojdzie do kolejnych przetasowań.
Piłkarze Napoli nie obronią tytułu mistrza Włoch. Po rozegraniu 28 kolejek Serie A zespół ten jest siódmy w ligowej tabeli, co oznacza, że pozostała mu już tylko walka o awans do Ligi Mistrzów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Bardzo rozczarowujące wyniki osiągane przez drużynę z Neapolu sprawiły, że Aurelio De Laurentiis dokonał już dwóch zmian trenera. W listopadzie Rudiego Garcię zastąpił Walter Mazzari.
Włoski szkoleniowiec nie odnalazł się jednak w roli ratownika Napoli. Pod koniec listopada jego miejsce zajął Francesco Calzona. Kontrakt 55-latka wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu.
Aurelio De Laurentiis, prezydent Napoli
Alfredo Falcone/LaPresse / pressfocus
Jak donosi Rudy Galetti, władze mistrza Włoch niezmiennie rozglądają się za nowym trenerem. Ich głównym celem jest Vincenzo Italiano. Obecnie odpowiada on za wyniki Fiorentiny.
Wielkim zwolennikiem zatrudnienia 46-latka ma być Aurelio De Laurentiis. Prezes Napoli uważa, że obecny szkoleniowiec Fiorentiny byłby w stanie przywrócić mistrza kraju na szczyt Serie A.
Italiano pracuje w zespole z Florencji od połowy 2021 roku. Jego kontrakt z włoskim klubem wygasa wraz z końcem sezonu.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 16 Mar · 10:55
Źródło: Rudy Galetti

Przeczytaj również