Napoli zrezygnowało z kontrowersyjnego planu. Treningi nadal zawieszone

Napoli zrezygnowało z kontrowersyjnego planu. Treningi nadal zawieszone
Vincenzo Izzo / Shutterstock.com
Piłkarze Napoli jednak nie wrócą do treningów. Władze klubu wycofały się z tego pomysłu na skutek fali krytyki w mediach.
Działacze Napoli chcieli, żeby zawodnicy wrócili do zajęć 25 marca. Takie stanowisko wzburzyło choćby Damiano Tommasiego, czyli szefa związku zawodowego włoskich piłkarzy. Jego zdaniem plan nie miał sensu i narażał graczy na niebezpieczeństwo.
Dalsza część tekstu pod wideo
Napoli w końcu wycofało się z tej koncepcji. - Ogłaszamy zawieszenie zajęć sportowych na czas nieokreślony. Data wznowienia treningów zostanie ustalona w związku z ewolucją stanu zagrożenia zdrowia spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa - napisał klub w specjalnym oświadczeniu.
Treningi chciało wznowić też Lazio, ale działacze tego klubu także się zreflektowali. Ostatecznie żadne zajęcia w najbliższym czasie się nie odbędą. Nie wiadomo też, kiedy piłkarze będą mogli wrócić do gry. Rozgrywki we Włoszech są zawieszone do 3 kwietnia, ale wydaje się wręcz nieprawdopodobne, by liga została wówczas wznowiona.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski23 Mar 2020 · 22:50
Źródło: asinfo.

Przeczytaj również