Następca Kovacevicia i nowy napastnik? Raków ruszył do akcji [NASZ NEWS]

Następca Kovacevicia i nowy napastnik? Raków ruszył do akcji [NASZ NEWS]
Grzegorz Misiak / pressfocus
Tomasz - Włodarczyk
Tomasz Włodarczyk06 Jun · 13:40
Raków Częstochowa zaczyna działania na rynku transferowym. Według naszych informacji klub planuje pozyskać nowego golkipera oraz napastnika.
W środę "Medaliki" potwierdziły głośne odejście. Vladan Kovacević został sprzedany do Sportingu za 4,8 mln euro kwoty stałej i 1,2 mln euro w bonusach.
Dalsza część tekstu pod wideo
Raków szuka zatem nowego bramkarza. Możliwa jest opcja Mateusza Kochalskiego, ale Stal chce za niego milion euro. Ani eurocenta mniej, ani więcej. Jego ewentualnym następcą w Mielcu mógłby zostać Maciej Kikolski. Na razie transferowe domino bramkarzy jednak nie ruszyło. Z kolei Raków jeszcze rozgląda się za innymi opcjami, także zagranicznymi.
Jednocześnie włodarze z Częstochowy szukają opcji do wzmocnienia ataku. Raków pytał ŁKS o Kaya Tejana. To znana praktyka ubiegłorocznych mistrzów Polski, którzy rozpytują o wielu zawodników w lidze. Na pozycji napastnika badano też dostępność między innymi Patryka Makucha, ale na razie nie było żadnych konkretów.
Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane działania, Raków pytał też o Wiktora Bogacza z Miedzi Legnica, ale pierwszoligowiec na razie nie chciałby pozbywać się tego gracza. Zainteresowanie napastnikiem wykazuje też Lechia Gdańsk.
W tym sezonie 19-latek wystąpił w 14 meczach, notując pięć goli. Dysponuje on bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, mierząc 193 centymetry.
Oglądaj najnowsze wydanie programu "Okno Transferowe" na kanale Meczyki.pl.

Przeczytaj również