"Był od niego lepszy". Nawałka wyżej w hierarchii od byłego trenera Barcelony. Piękna laurka [WIDEO]

"Był od niego lepszy". Nawałka wyżej w hierarchii od byłego trenera Barcelony. Piękna laurka [WIDEO]
Rafal Rusek / PressFocus
Redakcja meczyki.pl
Krystian Kobielski19 Apr · 15:43
Reprezentacja Polski Adama Nawałki do dziś jest wspominana z wielkim sentymentem. W rozmowie z kanałem Foot Truck na YouTube Tomasz Iwan w samych superlatywach wypowiadał się nt. byłego selekcjonera kadry.
Do EURO 2024 pozostało 55 dni. W meczu otwarcia, który odbędzie się 14 czerwca, Niemcy zagrają ze Szkocją. Dwa dni później do rywalizacji przystąpi reprezentacja Polski, która zmierzy się z Holandią.
Dalsza część tekstu pod wideo
Przed ośmioma laty biało-czerwoni osiągnęli historyczny wynik na mistrzostwach Europy, docierając do ćwierćfinału. Selekcjonerem był wówczas Adama Nawałka, którego temat został poruszony w rozmowie z Tomaszem Iwanem na kanale Foot Truck na YouTube.
- Adam Nawałka to najlepszy trener, z którym pracowałem. Był lepszy niż Bobby Robson czy Huub Stevens - powiedział ówczesny dyrektor reprezentacji Polski ds. organizacyjnych.
- Byłem przy nim i miałem możliwość obserwowania tego, co robi na boisku i poza nim. Być może tamta dwójka była równie dobra, ale nie widziałem np. jak zachowują się w rozmowach z innymi piłkarzami - kontynuował.
- W Nawałce imponuje mi jego charyzma, ambicja i to, jakim jest człowiekiem. Ma zasady, których przestrzega i jest prawdomówny w stosunku do piłkarzy On imponuje mi jako człowiek. Postrzegamy go jako selekcjonera, ale ja patrzę na to szerzej - przyznał.
- Kiedy byliśmy razem w reprezentacji, dbał o wszystko. Pytał każdego o żonę i jego rodzinę - chciał, by wszyscy czuli się dobrze. W reprezentacji trudno jest stworzyć rodzinną atmosferę, a to się wtedy udało i miało przełożenie na wyniki. To był sekret tego wszystkiego - zakończył.
Iwan współpracował z Bobbym Robsonem w PSV, a z Huubem Stevensem w Rodzie Kerkrade. Ten pierwszy prowadził też m.in. Barcelonę. Newcastle, FC Porto i reprezentację Anglii, natomiast Holender był trenerem m.in. Schalke, Herthy i Stuttgartu.
Cytowany fragment od [24:22]:

Przeczytaj również