Neuer kontuzjowany. Zaskakujące informacje z Monachium
Wielki pech Manuela Neuera. Bramkarz Bayernu doznał kolejnej kontuzji w ciągu ostatnich miesięcy.
W ostatnich miesiącach Manuel Neuer ma coraz większe problemy ze zdrowiem. W poprzednim sezonie ze względu na kontuzje pauzował aż trzykrotnie. Niestety, w bieżącej kampanii sytuacja się powtarza.
W poniedziałek Bayern przekazał, że golkiper doznał urazu w trakcie niedzielnego starcia 14. kolejki Bundesligi z Mainz. Co zaskakuje, rozegrał pełne 90 minut i nie dawał po sobie znać, że coś mu doskiera.
Oficjalny komunikat to jednak oficjalny komunikat. Klub podał, że 39-letni Niemiec zerwania włókien mięśniowych w tylnej części prawego uda. Nie wystąpi do końca roku.
Tym samym nie powinna to być ogromna strata dla drużyny. Zespół w najbliższych tygodniach rozegra bowiem tylko jedno starcie. W niedzielę zmierzy się z mocno przeciętnym Heidenheim. Między słupkami stanie najpewniej Jonas Urbig, a na ławce zasiądzie Sven Ulreich.
W bieżących rozgrywkach Neuer zanotował 20 występów, w których zaliczył w sumie sześć czystych kont. Trykot klubu przywdziewa od 2011 roku, dawniej reprezentował barwy Schalke.