Newcastle United o krok od Ligi Mistrzów! "Sroki" rozbiły rewelację sezonu w Premier League [WIDEO]

Screen z Twittera
Piłkarze Newcastle United w czwartkowy wieczór wykonali gigantyczny krok w kierunku awansu do Ligi Mistrzów. "Sroki" w arcyważnym spotkaniu wygrały u siebie 4:1 z Brighton i umocniły się na trzecim miejscu w tabeli.
Ekipa z St. James' Park ostatnio dwa razy straciła punkty i w rywalizacji z Brighton bardzo potrzebowała zwycięstwa. To mogło dać bowiem Newcastle duży komfort w rywalizacji o Ligę Mistrzów.
Podopieczni Roberto De Zerbiego w ostatnim czasie spisywali się w kratkę. Potrafili pokonać Manchester United i rozbić Arsenal, ale też wysoko przegrać z walczącym o utrzymanie Evertonem. Meczu w Newcastle "Mewy" nie rozpoczęły zbyt dobrze.
W 22. minucie z rzutu rożnego w pole karne Brighton dośrodkował Kieran Trippier. Bardzo niefortunnie we własnej "szesnastce" interweniował Deniz Undav, który pokonał własnego bramkarza.
W samej końcówce pierwszej połowy "Sroki" miały kolejny stały fragment gry. Znów znakomitą wrzutką popisał się Trippier, a na listę strzelców w meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi wpisał się Burn.
W drugiej części spotkania Brighton ruszyło do odrabiania strat. Szybko przyniosło to efekt w postaci gola kontraktowego - szybko zrehabilitował się Undav, który wykorzystał prostopadłe podanie Gilmoura.
Ostatnie słowo należało jednak do Newcastle. W 89. minucie stało się jasne, że "Sroki" zdobędą komplet punktów. Do siatki trafił wówczas Wilson, a po chwili rywali dobił jeszcze Guimaraes.
Dzięki tym golom gospodarze wygrali ostatecznie z Brighton 4:1 i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Od upragnionego awansu do Ligi Mistrzów dzieli ich zaledwie jedno zwycięstwo w dwóch ostatnich kolejkach.
Maciej Pietrasik18 May 2023 · 22:31