Newcastle United szuka wzmocnień, by uniknąć spadku. Na celowniku wicemistrz Europy

Nowym piłkarzem Newcastle United może zostać wicemistrz Europy Kieran Trippier - podaje "The Northern Echo". "Sroki" szukają zimowych wzmocnień, by uniknąć spadku z Premier League.
Newcastle ma od niedawna nowych właścicieli i nowego trenera, którym został Eddie Howe, ale wciąż znajduje się w strefie spadkowej tabeli Premier League. Aby się z niej wydostać i dzięki temu uniknąć relegacji do Championship, władze klubu planują znacząco wzmocnić kadrę w zbliżającym się zimowym okienku transferowym.
"The Northern Echo" donosi, że na celownik Newcastle trafił Kieran Trippier. Reprezentant Anglii, członek "srebrnego" zespołu z mistrzostw Europy 2020, gra obecnie w Atletico Madryt, ale od dłuższego czasu łączony jest z powrotem do ojczyzny.
Dziennikarze informują, że na St. James' Park rośnie pewność zakontraktowania Trippiera już w styczniu. W tę transakcję mocno zaangażowany jest sam Eddie Howe, w którego drużynie Trippier byłby najlepiej opłacanym zawodnikiem.
Zdaniem "The Northern Echo" doświadczony obrońca ma otrzymać pensję w wysokości 150 tys. funtów tygodniowo. "Sroki" zgodzą się zapłacić Atletico oczekiwaną kwotę ponad 30 mln funtów, mimo że kontrakt Trippiera wygasa w czerwcu 2023 roku.
31-letni Kieran Trippier reprezentuje barwy "Los Colchoneros" od lipca 2019 roku. Wcześniej grał w Tottenhamie.
Newcastle zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli Premier League. Wyprzedza jedynie Norwich, tracąc jednocześnie trzy punkty do będącego na bezpiecznej pozycji Watfordu.