Nie będzie wielkiej zmiany w przepisach. Gianni Infantino storpedował rewolucję [WIDEO]

Nie będzie wielkiej zmiany w przepisach. Gianni Infantino storpedował rewolucję [WIDEO]
Xinhua / Press Focus
Gianni Infantino kompletnie odrzuca możliwość wprowadzenia niebieskich kartek do świata futbolu. Prezydent FIFA taką inicjatywę uważa za zupełnie niepoważną.
Na początku lutego 2024 roku IFAB podjęło decyzję o wprowadzeniu niebieskich kartek. Miała być to kara pośrednia między żółtą i czerwoną kartką. Jej pokazanie skutkowałoby wykluczeniem zawodnika na 10 minut, natomiast kombinacja dwóch niebieskich (lub niebieskiej i żółtej) oznaczałaby permanentne wykluczenie.
Dalsza część tekstu pod wideo
IFAB planowało rewolucję w przepisach już od lata tego roku. Zamierzano przetestować nowe zasady w rozgrywkach Pucharu Anglii oraz Pucharze Anglii Kobiet. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.
sędzia czerwona kartka
Źródło: Oleksandr Osipov / Shutterstock
Pomysł ten od samego początku nie miał jednak wsparcia ze strony szefów piłkarskich centrali. Aleksander Ceferin zakomunikował, że zmiany nie zostaną wprowadzone w rozgrywkach organizowanych przez UEFA. Teraz rewolucji sprzeciwił się też Gianni Infantino.
- Na szczeblu elitarnym nie będą używane żadne niebieskie kartki. Nie ma mowy. Musimy być poważni. Trzeba także chronić istotę i tradycję gry - powiedział prezydent FIFA.
Tak zdecydowana deklaracja oznacza, że projekt IFAB nie ma właściwie żadnych szans na zyskanie szerszego uznania. Sprawa będzie omawiana podczas zebrania IFAB i FIFA w sobotę, lecz nic nie wskazuje na to, aby niebieskie kartki otrzymały rekomendację ze strony prawników piłkarskich.
Gianni Infantino
yangyuanyong / press focus
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk02 Mar · 07:34
Źródło: Rob Harris

Przeczytaj również