Nie dostał od Probierza nawet minuty, teraz błyszczy. Tytuł MVP spotkania. "Znakomity mecz"

Nie dostał od Probierza nawet minuty, teraz błyszczy. Tytuł MVP spotkania. "Znakomity mecz"
Pro Shots Photo Agency / PressFocus
W hicie dziewiątej kolejki ligi greckiej AEK Ateny pokonał PAOK Saloniki (2:0), a bardzo dobre spotkanie rozegrał Damian Szymański, który został wybrany piłkarzem meczu.
Szymański pojawił się niedawno na premierowym zgrupowaniu reprezentacji Polski pod wodzą nowego selekcjonera, Michała Probierza, ale nie zagrał nawet minuty w meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nowy szkoleniowiec biało-czerwonych w środku pola wolał stawiać na Patryka Dziczka, Bartosza Slisza czy Jakuba Piotrowskiego.
Być może teraz Szymański awansuje w hierarchii, bo jego klubowa forma może robić wrażenie. W poniedziałkowy wieczór Polak rozegrał 81 minut w hitowym spotkaniu jego AEK-u z PAOK-iem Saloniki.
Szymański nie tylko dobrze wywiązywał się ze swoich podstawowych obowiązków defensywnego pomocnika, ale nawet zaliczył asystę przy golu na 2:0.
- Lider środka pola. Niesamowicie biega, doskonała gra w defensywie i brał udział w kreacji. Polak rozegrał znakomity mecz - napisał portal “sdna.gr” przyznając Szymańskiemu notę “9” w dziesięciostopniowej skali. Polak został uznany najlepszym zawodnikiem meczu.
28-latek rozegrał w tym sezonie 14 spotkań dla greckiego klubu. Zaliczył w nich dwie asysty. W barwach reprezentacji zagrał ostatnio we wrześniu tego roku, gdy wszedł na 10 minut z ławki w meczu domowym z Wyspami Owczymi.
Redakcja meczyki.pl
Adam Nowacki31 Oct 2023 · 11:29
Źródło: sdna.gr / AEK

Przeczytaj również