"Nie dostrzegłem odwagi w waszej grze". Reprezentant Czech gorzko ocenił występ Polski w Katarze

"Nie dostrzegłem odwagi w waszej grze". Reprezentant Czech gorzko ocenił występ Polski w Katarze
Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Antonin Barak zabrał głos przed spotkaniem Czechy - Polska. Lider reprezentacji naszego rywala nie miał zbyt wielu ciepłych słów na temat gry "Biało-czerwonych".
Już dziś reprezentacja Polski zmierzy się z Czechami. Dla obu zespołów będzie to otwarcie eliminacji do EURO 2024.
Dalsza część tekstu pod wideo
Chociaż "Biało-czerwoni" są faworytami całej grupy, to wielu ekspertów z kraju naszego południowego rywala stara się tonować nastroje. Werner Liczka przekonywał, że Czechów stać na dobry mecz (więcej TUTAJ), zaś Antonin Barak ostro ocenił wcześniejsze spotkania naszej drużyny.
- Szanuję Polskę i mam dużo respektu do tego, co wasza drużyna osiągnęła w ostatnich latach, ale uważam, że nie możemy narzekać na losowanie. Polska, Albania, Mołdawia i Wyspy Owcze - to rywale w naszym zasięgu. Jednocześnie nie mam wątpliwości, że faworytami są Czesi i Polacy. Na razie szanse oceniam 50 na 50. Wiem, jak dużo jakości mają polscy piłkarze, znam wielu z nich - powiedział w rozmowie z portalem "Interia.pl".
- Widziałem wszystkie mecze reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze i... No cóż, nie dostrzegłem tam odwagi w grze, pewności siebie, pasji. Piłkarze nie ryzykowali... To nie był nowoczesny futbol. Zaskoczyło mnie to, bo macie świetnych zawodników ofensywnych - dodał po chwili.
- Na naszą korzyść zadziała to, że każdy trener potrzebuje trochę czasu, aby wdrożyć swoją filozofię, a Santos dopiero zaczyna przygodę w Polsce. Dodatkowo ma inną mentalność niż Polacy, więc będzie musiał przestawić swoje myślenie - podsumował doświadczony pomocnik.
Antonin Barak to jeden z liderów reprezentacji Czech. Do tej pory 28-latek wystąpił w 34 meczach i zdobył 8 bramek.
Spotkanie Czechy - Polska ma rozpocząć się o 20:45. Przewidywany skład "Biało-czerwonych" znajdziecie TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk24 Mar 2023 · 13:50
Źródło: Interia.pl

Przeczytaj również